Wrzesień - czas na wrzosy.

Kiedy powoli mija lato zaczynamy się rozglądać za roślinami, które w tym czasie mogłyby upiększać nasz ogród. Naszą uwagę przyciągają wtedy wrzosy, tym bardziej, że w tym okresie centra ogrodnicze wręcz zasypują nas ofertą tych krzewinek.

Czytaj więcej...

Różanecznik - wyłamywanie kwiatów

Koniec maja i początek czerwca to okres kwitnienia różaneczników. Czekaliśmy cały rok, martwiliśmy się czy nie przemarzną zimą, potem obawialiśmy się o pąki kwiatowe podczas wiosennych przymrozków. Udało się - teraz możemy podziwiać ich piękno.

Czytaj więcej...

Wrzosowate

Bardzo upraszczając mam na myśli grupę roślin dobrze czujących się w mniej lub bardziej kwaśnych glebach. Spośród nich w naszym ogrodzie znalazły się różaneczniki, azalie japońskie i wielkokwiatowe, wrzosy, wrzośce, borówki i kilka innych. Nie ukrywam, że moim marzeniem są pięknie kwitnące i zdrowe różaneczniki. Jak na razie co roku borykam się z pewnymi kłopotami aby utrzymać je w dobrej kondycji. Jednak nie poddaję się i wierzę, że pewnej wiosny nasza rabata różaneczników zachwyci nas swoim pięknem w słoneczne majowe dni.