... to często niedoceniany element dekoracyjny tych roślin.

Głównie skupiamy się na ozdobnych walorach liści i nic dziwnego, bo przecież są one piękne, różnorodne i to faktycznie one są najważniejszą cechą funkii. Jednak warto nie zapominać o kwiatach, które mogą urozmaicić wygląd rabaty hostowej.

Wielu ogrodników ścina kwiaty jeszcze zanim się rozwiną, chcąc w ten sposób oszczędzić roślinie "wysiłków" na ich tworzenie. Może jednak warto czasami, przynajmniej u niektórych odmian pozostawić kwiaty i cieszyć się ich widokiem.  Jako ciekawostkę mogę podać, że są odmiany funkii, których kwiaty pachną. Niestety ponieważ żadnej z tych odmian osobiście nie posiadam, nie mogę zatem wypowiedzieć się na temat intensywności zapachu. Inną ciekawostką jest fakt, że kwiaty funkii zaczęły być dostrzegane przez florystów i można je spotkać w kwiaciarniach jako elementy dekoracyjne w bukietach.

Kwiat odmiany Wide Brim

Jak można zobaczyć na poniższym zdjęciu w wazonie prezentują się chyba całkiem przyjemnie.

Kwiaty funkii w wazonie

  • Nie ma tutaj encyklopedycznej wiedzy ale są moje wrażenia i spostrzeżenia o roślinach, które w naszym ogrodzie rosną lub pojawiły się na jakiś czas.
  • W tym dziale dzielę się informacjami jak radzę sobie w ogrodzie z różnymi pracami
  • Ogród bez zwierząt jest moim zdaniem niepełny. Począwszy od odwiedzających nas ptaków, poprzez owady, płazy i inne aż po zwierzęta hodowane.
  • Wszystkie fotografie przedstawione na stronie są wykonane przeze mnie i w większości w naszym ogrodzie a tym samym wszelkie do nich prawa należą do mnie.