Urządzenie ogrodu a co za tym idzie, wybór roślin do jego obsadzenia

każdy powinien dokonać tak aby to jemu w ogrodzie przyjemnie i relaksująco mijał czas.  Ja osobiście wyznaję zasadę, że ogród jest dla nas a nie na pokaz. Oczywiście, że chciałbym aby ogród ładnie się prezentował ale głównym kryterium jest to czy podoba się nam a nie sąsiadom albo przechodniom.

Można tworzyć ogród "monotematyczny" lub skomponować wspólnie wiele grup roślin, wszystko zależy od naszych upodobań, wizji ogrodu oraz warunków w nim panujących (świetlnych, glebowych i wilgotnościowych).

Zaletą nasadzeń roślin z tej samej grupy jest fakt, że najczęściej mają one podobne wymagania pod względem warunków zatem łatwiej jest dbać i utrzymywać taką rabatę w dobrej kondycji. Nie będę ukrywał, że ja lubię takie nasadzenia i dążę do tego na poszczególnych rabatach. No właśnie na poszczególnych rabatach bo całego ogrodu to sobie jednak tak nie wyobrażam.

  • Nie ma tutaj encyklopedycznej wiedzy ale są moje wrażenia i spostrzeżenia o roślinach, które w naszym ogrodzie rosną lub pojawiły się na jakiś czas.
  • W tym dziale dzielę się informacjami jak radzę sobie w ogrodzie z różnymi pracami
  • Ogród bez zwierząt jest moim zdaniem niepełny. Począwszy od odwiedzających nas ptaków, poprzez owady, płazy i inne aż po zwierzęta hodowane.
  • Wszystkie fotografie przedstawione na stronie są wykonane przeze mnie i w większości w naszym ogrodzie a tym samym wszelkie do nich prawa należą do mnie.