Bardzo estetyczny i jednocześnie chyba najłatwiejszy w zastosowaniu

(o ile uda nam się zdobyć tanio odpowiednią ilość gałązek świerkowych lub jodłowych - nie wynosząc ich z lasu) sposób ochrony roślin na zimę.

stroiszStosowany głównie w przypadku roślin niskich. Wystarczy zwyczajnie rozłożyć gałązki stroiszu grubszą lub cieńszą warstwą na roślinach, które chcemy chronić. Na dodatek bardzo łatwo i szybko można go usunąć w razie potrzeby.

Wyższe rośliny (małe krzewy) też można chronić ustawiając stroisz oparty o krzew, tak jak szczapy na dużym ognisku góralskim ale nie jest to już tak wygodne, potrzebne są nieco większe gałązki no i trzeba je zabezpieczyć przed wywróceniem przez wiatr. Poniższe fotki przedstawiają stroisze chroniące krzew różany, położony na już usypany kopczyk jako zabezpieczenie dodatkowe oraz osłaniające winorośle.

stroisz 23 ministroisz 27 mini

  • Nie ma tutaj encyklopedycznej wiedzy ale są moje wrażenia i spostrzeżenia o roślinach, które w naszym ogrodzie rosną lub pojawiły się na jakiś czas.
  • W tym dziale dzielę się informacjami jak radzę sobie w ogrodzie z różnymi pracami
  • Ogród bez zwierząt jest moim zdaniem niepełny. Począwszy od odwiedzających nas ptaków, poprzez owady, płazy i inne aż po zwierzęta hodowane.
  • Wszystkie fotografie przedstawione na stronie są wykonane przeze mnie i w większości w naszym ogrodzie a tym samym wszelkie do nich prawa należą do mnie.