Jeśli z jakiegoś powodu zdarzy Ci się, że masz przesuszone (nawet bardzo) karpy dalii to nie poddawaj się i nie rezygnuj z ich wsadzania, szczególnie gdy masz odmiany, które bardzo Ci się podobają.

Przed wsadzeniem namocz je w wodzie, nawet całą dobę. Takie moczenie często przynosi zbawienne skutki i o dziwo karpy odzyskują swoją "świeżość" (przynajmniej częściowo) i są zdolne do tegorocznej wegetacji. Nawet jeśli nie będą tak dorodne i nie będą kwitły tak jak byśmy chcieli to jest przynajmniej szansa, że ich nie stracimy i po sezonie możemy lepiej przygotować się do przechowywania aby sytuacja się nie powtórzyła.

  • Nie ma tutaj encyklopedycznej wiedzy ale są moje wrażenia i spostrzeżenia o roślinach, które w naszym ogrodzie rosną lub pojawiły się na jakiś czas.
  • W tym dziale dzielę się informacjami jak radzę sobie w ogrodzie z różnymi pracami
  • Ogród bez zwierząt jest moim zdaniem niepełny. Począwszy od odwiedzających nas ptaków, poprzez owady, płazy i inne aż po zwierzęta hodowane.
  • Wszystkie fotografie przedstawione na stronie są wykonane przeze mnie i w większości w naszym ogrodzie a tym samym wszelkie do nich prawa należą do mnie.