Krótko mówiąc: bo przy nich nie można się nudzić. Gdy posadzimy w ogrodzie krzewy (lub drzewa) to niebawem - po dwóch-trzech latach - niewiele mamy z nimi pracy.

Natomiast rośliny cebulowe dostarczają nam zajęcia w zasadzie przez cały rok. W zależności od pory roku i tego jakie rośliny cebulowe posiadamy jest czas na wykopywanie cebul, czas ich przechowywania, wsadzania, ścinania kwiatów i tak cyklicznie co roku. Jednym może się to nudzić ale Ci, którzy lubią tego typu prace powinni wprowadzić do swojego ogrodu rośliny cebulowe, szczególnie, że jest to grupa roślin charakteryzująca się chyba największą różnorodnością kolorów kwiatów. Dają one nam jeszcze jedną ciekawą możliwość - możemy co roku nieznacznie bądź całkowicie zmieniać "aranżację" naszego ogrodu jeśli rośliny cebulowe stanowią w nim istotny element.

Dlatego szczerze zachęcam do "zaprzyjaźnienia" się z nimi w swoich ogrodach a nakład pracy zostanie wynagrodzony wielobarwnym spektaklem wiosennym.

tulipany

W naszym ogrodzie pośród roślin cebulowych dominują tulipany. Niewątpliwy wpływ na to miał fakt, że przez trzy lata mieszkaliśmy w Holandii, kolebce tulipanów i mieliśmy okazję napatrzeć się na nie oraz zdobyć cebulki wielu odmian. Jesienią 2011 roku wsadziłem ponad 1200 cebul tulipanów w ponad 70 odmianach. Szczegółowiej przedstawię naszą przygodę z nimi w kolejnych artykułach.

Podobne tematy: