W ogrodzie nie da się pracować gołymi rękoma. Musimy posługiać się narzędziami i korzystać z innych akcesoriów ułatwiających,

bądź wręcz umożliwiających nam pracę. Każdy zna i kojarzy takie podstawowe narzędzia jak szpadel, grabie czy konewkę. Jest jednak sporo innych, z którymi powinniśmy się "zaprzyjaźnić".

Nie zamierzam opowiadać o profesjonalnym sprzęcie najlepszych firm. Zawsze gdy musimy coś kupić przychodzi moment zastanowienia czy wydać więcej pieniędzy na "markowy" sprzęt czy lepiej kupić coś tańszego a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć np na nowe rośliny. Na dodatek niestety nie zawsze "markowe" musi być lepsze od "zwykłego" a prawie zawsze jest droższe. Ja osobiście uważam, że gdy wybieramy sprzęt, którego będziemy używać często i na dodatek podczas prac wymagających wysiłku to dobrze jest się rozjerzeć za sprzętem dobrym. Natomiast gdy kupujemy coś, czego używa się sporadycznie (raz, dwa razy w roku) lub do czynności lekkich i łatwych może to być produkt z niższej półki. Ale co w moim rozumieniu znaczy sprzęt "dobry"? Dla mnie dobry to znaczy: trwały, dopasowany do nas (do naszego wzrostu, dłoni itp) oraz dopasowany do warunków w naszym ogrodzie (przecież nie kupię grabi o szerokości 60 cm, jeśli będę grabił między roślinami oddalonymi o 30 cm).

Podobne tematy: