Prawie każdy z nas słyszał i zna tą nazwę. Ale co można tym mianem określić?

ogrod 2011 08 28 027Czy to tylko meble ogrodowe i małe budowle (studzienka, altanka, pergole itp) czy może jednak zaliczamy do tego również kamienie, korzenie a może nawet karmnik dla ptaszków.

Myślę, że to temat do dyskusji ale po cóż nam rostrząsać czy tę lub inną rzecz można jeszcze zaliczyć do małej architektury czy też nie. Ważne, że w każdym ogrodzie (prawie każdym) takie elementy się znajdują i ważne aby dobrze je wykorzystać.

Meble ogrodowe mogą być zarówno ozdobą jak i praktycznie wykorzystywanym elementem wyposażenia ogrodu. Kamienie, które dla jednych są "zawadą" inni potrafią świetnie wkomponować w rabaty dodając im swoistego uroku i naturalności. Niestety nieumiejętne wykorzystanie elementów małej architektury może wywoływać wrażenie sztuczności i bałaganu w ogrodzie.

elf

  • Nie ma tutaj encyklopedycznej wiedzy ale są moje wrażenia i spostrzeżenia o roślinach, które w naszym ogrodzie rosną lub pojawiły się na jakiś czas.
  • W tym dziale dzielę się informacjami jak radzę sobie w ogrodzie z różnymi pracami
  • Ogród bez zwierząt jest moim zdaniem niepełny. Począwszy od odwiedzających nas ptaków, poprzez owady, płazy i inne aż po zwierzęta hodowane.
  • Wszystkie fotografie przedstawione na stronie są wykonane przeze mnie i w większości w naszym ogrodzie a tym samym wszelkie do nich prawa należą do mnie.