Od roku 2006 zaczęliśmy tworzyć nasz ogród. Powoli stało się to pasją, której poświęcamy każdą wolną chwilę. Od samego początku korzystałem i korzystam z doświadczeń innych i dlatego chciałbym również dać komuś taką możliwość, dzieląc się wrażeniami, jakich dostarcza mi ogród oraz nabieranym doświadczeniem.

Nie mam żadnego wykształcenia ogrodniczego, więc proszę nie brać moich wypowiedzi, jako profesjonalnej wykładni. Jest to raczej przedstawienie wiedzy zdobytej z książek, czasopism i wyczytanej na różnego rodzaju forach ogrodniczych a popartej praktycznymi doświadczeniami z "własnego ogródka". Opiszę tutaj swoje spostrzeżenia, obserwacje i jak najczęściej będę starał się udokumentować to zdjęciami. Wszystkie zdjęcia publikowane na stronie są zrobione przeze mnie i najczęściej w naszym ogrodzie - jeśli będzie inaczej to wyraźnie to zaznaczę.

Prawdopodobnie nie tylko o ogrodzie będę pisał. Przedstawię również moje próby fotografowania przyrody, nie tylko tej w ogrodzie, być może też trochę fotografii z różnych miejsc, które udało nam się odwiedzić.

Mam nadzieję, że początkujący pasjonaci ogrodów znajdą tu coś ciekawego dla siebie, może jakieś natchnienie, może jakieś podpowiedzi a może po prostu będzie Wam przyjemnie tu zajrzeć i papatrzeć na zdjęcia. Wszystkich serdecznie zapraszam!