Niektórym mniej a innym więcej ale potrzeba czasu aby zrozumieć i dostrzec, że ogród to nie tylko rośliny.

WażkaA to takie proste, wystarczy czasami się zatrzymać i spojrzeć w górę aby dostrzec ptaka nad swoją głową, pochylić się lub przykucnąć aby zauważyć intensywne życie owadów wśród naszych roślinek czy przystanąć przy oczku wodnym i zajrzeć w jego głąb. Podpatrywanie tego co na codzień umyka naszej uwadze jest niezwykle intrygujące.

Przyglądając się owadom zaczniemy być może podziwiać i poznawać ich mikroświat, którego częścią staje się nasz ogród.

Gdy uda nam się zachęcić ptaki do częstego odwiedzania naszego ogrodu to nie tylko będziemy mieli okazję podziwiać ich zachowanie czy śpiew ale również może to przynieść wymierne korzyści - wiele owadów, szkodników roślin jest przysmakiem niektórych ptaków - łączymy zatem przyjemne z pożytecznym.

  • Nie ma tutaj encyklopedycznej wiedzy ale są moje wrażenia i spostrzeżenia o roślinach, które w naszym ogrodzie rosną lub pojawiły się na jakiś czas.
  • W tym dziale dzielę się informacjami jak radzę sobie w ogrodzie z różnymi pracami
  • Ogród bez zwierząt jest moim zdaniem niepełny. Począwszy od odwiedzających nas ptaków, poprzez owady, płazy i inne aż po zwierzęta hodowane.
  • Wszystkie fotografie przedstawione na stronie są wykonane przeze mnie i w większości w naszym ogrodzie a tym samym wszelkie do nich prawa należą do mnie.